- Viestejä
- 2,032
Keskustelua Helsingin tulevasta (?) Superpesisjoukkueesta.
Paperilla nippu tämän kauden Ykköspesikseen näyttäisi ainakin aika kovalta. Alla on joukkueen pelikalenteri runkosarjan loppuun saakka.
Harjoitusottelut 2012:
Päivämäärä Ottelu
La 28.4. Mailakilpailut Meilahdessa (UPV, LMV)
La 5.5. Veljmalja turnaus Imatralla (IPV, HP)
Ke 9.5. klo 18:00 PuMu - Jokioinen
Miesten Ykköspesiksen runkosarja 2012:
Päivämäärä Ottelu
Su 13.5. klo 13:00
PuMu - Imatra
To 17.5. klo 14:00 Kuopio - PuMu
Su 20.5. klo 13:00 PuMu - Lievestuore
La 26.5. klo 17:00 Oulu - PuMu
Su 27.5. klo 15:00 Sotkamo - PuMu
Su 3.6. klo 17:00 Ulvila - PuMu
To 7.6. klo 18:00 PuMu - Seinäjoki
Su 10.6. klo 13:00 PuMu - Oulujoki
Ke 13.6. klo 18:00 PuMu - Hamina
La 16.6. klo 16:00 Kempele - PuMu
Su 17.6. klo 15:00 Ylivieska - PuMu
Ke 27.6. klo 18:00 Imatra - PuMu
Su 1.7. klo 13:00 PuMu - Kuopio
La 7.7. klo 15:00 PuMu - Oulu
Su 8.7. klo 13:00 PuMu - Sotkamo
Pe 13.7. klo 18:00 Oulujoki - PuMu
La 14.7. klo 14:00 Seinäjoki - PuMu
Ke 18.7. klo 18:00 Lievestuore - PuMu
La 28.7. klo 15:00 PuMu - Ylivieska
Su 29.7. klo 13:00 PuMu - Kempele
Ke 1.8. klo 18:00 Hamina - PuMu
Paperilla nippu tämän kauden Ykköspesikseen näyttäisi ainakin aika kovalta. Alla on joukkueen pelikalenteri runkosarjan loppuun saakka.
Harjoitusottelut 2012:
Päivämäärä Ottelu
La 28.4. Mailakilpailut Meilahdessa (UPV, LMV)
La 5.5. Veljmalja turnaus Imatralla (IPV, HP)
Ke 9.5. klo 18:00 PuMu - Jokioinen
Miesten Ykköspesiksen runkosarja 2012:
Päivämäärä Ottelu
Su 13.5. klo 13:00
PuMu - Imatra
To 17.5. klo 14:00 Kuopio - PuMu
Su 20.5. klo 13:00 PuMu - Lievestuore
La 26.5. klo 17:00 Oulu - PuMu
Su 27.5. klo 15:00 Sotkamo - PuMu
Su 3.6. klo 17:00 Ulvila - PuMu
To 7.6. klo 18:00 PuMu - Seinäjoki
Su 10.6. klo 13:00 PuMu - Oulujoki
Ke 13.6. klo 18:00 PuMu - Hamina
La 16.6. klo 16:00 Kempele - PuMu
Su 17.6. klo 15:00 Ylivieska - PuMu
Ke 27.6. klo 18:00 Imatra - PuMu
Su 1.7. klo 13:00 PuMu - Kuopio
La 7.7. klo 15:00 PuMu - Oulu
Su 8.7. klo 13:00 PuMu - Sotkamo
Pe 13.7. klo 18:00 Oulujoki - PuMu
La 14.7. klo 14:00 Seinäjoki - PuMu
Ke 18.7. klo 18:00 Lievestuore - PuMu
La 28.7. klo 15:00 PuMu - Ylivieska
Su 29.7. klo 13:00 PuMu - Kempele
Ke 1.8. klo 18:00 Hamina - PuMu