Supervuoro

Harjoitusottelut kaudella 2020

Viestejä
1,546
Avataas tällainen keskustelu: Avauksen tarkoituksena on koota kaikkien Miesten superpesisjoukkueiden harjoitusottelut kaudella 2020. Ottelut ovat listattu sekä seuroittain että päivämääräjärjestyksessä.

PS: Listasta saattaa puuttua jo sovittuja otteluita sekä otteluita ilmoitetaan tulevalla viikolla varmasti runsaasti lisää. Jokainen saakin (ja on suotavaa) päivittää sovittuja otteluja viestitse, niin päivitän ne tähän avausviestiin ASAP:

Listat päivitetty 6.6. (Lisätty uusia otteluita)
Ottelut pelataan ensiksi merkityn joukkueen normaalilla kotikentällä, ellei toisin mainittu.

Päiväjärjestyksessä olevaan listaan on lisätty tieto niistä otteluista, jotka välitetään nähtäväksi internetin kautta (ja mahdollisuuksien mukaan suora linkki palveluun).

Miesten Superpesiksen harjoitusottelut, joukkueittain:

Joensuun Maila:

Siilinjärven Pesis - Joensuun Maila la 13.6 klo 15
Kiteen Pallo - Joensuun Maila pe 26.6 klo 18

Vimpelin Veto
Vimpelin Veto - Sotkamon Jymy la 13.6 klo 16
Vimpelin Veto - Sotkamon Jymy su 14.6 klo 13
Sotkamon Jymy - Vimpelin Veto la 27.6 klo 16
Sotkamon Jymy - Vimpelin Veto su 28.6 klo 13

Kouvolan Pallonlyöjät
Kouvolan Pallonlyöjät - Hyvinkään Tahko la 13.6 klo 15
Imatran Pallo-Veikot - Kouvolan Pallonlyöjät la 27.6 klo 15
Kouvolan Pallonlyöjät - Imatran Palloveikot su 28.6 klo 15

Pattijoen Urheilijat, Raahe
Kempeleen Kiri - Pattijoen Urheilijat, Raahe la 13.6 klo 17

Kankaanpään Maila
Seinäjoen JymyJussit - Kankaanpään Maila la 27.6 klo 15

Seinäjoen JymyJussit
Alavuden Peli-Veikot - Seinäjoen JymyJussit ke 17.6 klo 18
Koskenkorvan Urheilijat - Seinäjoen JymyJussit ke 24.6 klo 18
Seinäjoen JymyJussit - Kankaanpään Maila la 27.6 klo 15

Kiteen Pallo- 90
Siilinjärven Pesis - Kiteen Pallo ti 16.6 klo 18
Kiteen Pallo - Joensuun Maila pe 26.6 klo 18
Kiteen Pallo - Siilinjärven Pesis su 28.6 klo 17

Manse PP, Tampere
Hyvinkään Tahko - Manse PP, Tampere la 6.6 klo 12
Koskenkorvan Urheilijat - Manse PP, Tampere ke 17.6 klo 18
Manse PP, Tampere - Koskenkorvan Urheilijat la 27.6 klo 14

Imatran Pallo-Veikot
Imatran Pallo-Veikot - Kouvolan Pallonlyöjät la 27.6 klo 15
Kouvolan Pallonlyöjät - Imatran Palloveikot su 28.6 klo 15

Sotkamon Jymy
Sotkamon Jymy - Oulun Lippo su 7.6 klo 16
Vimpelin Veto - Sotkamon Jymy la 13.6 klo 16
Vimpelin Veto - Sotkamon Jymy su 14.6 klo 13
Sotkamon Jymy - Vimpelin Veto la 27.6 klo 16
Sotkamon Jymy - Vimpelin Veto su 28.6 klo 13

Koskenkorvan Urheilijat
Koskenkorvan Urheilijat - Alajärven Ankkurit pe 12.6 klo 18
Koskenkorvan Urheilijat - Manse PP, Tampere ke 17.6 klo 18
Koskenkorvan Urheilijat - Seinäjoen JymyJussit ke 24.6 klo 18
Manse PP, Tampere - Koskenkorvan Urheilijat la 27.6 klo 14

Siilinjärven Pesis
Siilinjärven Pesis - Joensuun Maila la 13.6 klo 15
Siilinjärven Pesis - Puijon Pesis su 14.6 klo 15
Siilinjärven Pesis - Kiteen Pallo ti 16.6 klo 18
Kiteen Pallo - Siilinjärven Pesis su 28.6 klo 17

Hyvinkään Tahko
Hyvinkään Tahko - Manse PP, Tampere la 6.6 klo 12
Kouvolan Pallonlyöjät - Hyvinkään Tahko la 13.6 klo 15


Kempeleen Kiri
Kempeleen Kiri - Pattijoen Urheilijat, Raahe la 13.6 klo 17

Miesten Superpesiksen harjoitusottelut, päiväjärjestys:

Hyvinkään Tahko - Manse PP, Tampere la 6.6 klo 12 STREAM
Sotkamon Jymy - Oulun Lippo su 7.6. klo 16 STREAM
Koskenkorvan Urheilijat - Alajärven Ankkurit pe 12.6 klo 18
Siilinjärven Pesis - Joensuun Maila la 13.6 klo 15
Kouvolan Pallonlyöjät - Hyvinkään Tahko la 13.6 klo 15
Vimpelin Veto - Sotkamon Jymy la 13.6 klo 16 STREAM
Kempeleen Kiri - Pattijoen Urheilijat, Raahe la 13.6 klo 17 STREAM
Vimpelin Veto - Sotkamon Jymy su 14.6 klo 13 STREAM
Siilinjärven Pesis - Puijon Pesis su 14.6 klo 15
Siilinjärven Pesis - Kiteen Pallo ti 16.6 klo 18
Koskenkorvan Urheilijat - Manse PP, Tampere ke 17.6 klo 18
Alavuden Peli-Veikot - Seinäjoen JymyJussit ke 17.6 klo 18
Koskenkorvan Urheilijat - Seinäjoen JymyJussit ke 24.6 klo 18
Kiteen Pallo - Joensuun Maila pe 26.6 klo 18
Manse PP, Tampere - Koskenkorvan Urheilijat la 27.6 klo 14
Imatran Pallo-Veikot - Kouvolan Pallonlyöjät la 27.6 klo 15
Seinäjoen JymyJussit - Kankaanpään Maila la 27.6 klo 15
Sotkamon Jymy - Vimpelin Veto la 27.6 klo 16 STREAM
Sotkamon Jymy - Vimpelin Veto su 28.6 klo 13 STREAM
Kouvolan Pallonlyöjät - Imatran Palloveikot su 28.6 klo 15
Kiteen Pallo - Siilinjärven Pesis su 28.6 klo 17
 
Viimeksi muokattu:
Jotta voit kirjoittaa viestejä, sinun täytyy rekisteröityä foorumille. Rekisteröityminen on ilmaista, helppoa ja nopeaa. Rekisteröidy tästä.
Ylös